Vizitka partnera Kruhu Hledající

1) Moje jméno (název firmy): Darina Datlová - Alterna medica

2) Adresa na internetu s bližšími podrobnostmi: www.alternamedica.cz

 

3) Co mne k současnému povolání přivedlo: Jsem zdravotní sestra s mnoha nástavbami. Posledních 15 let jsem pracovala samostatně v domácnostech klientů, kteří si pro nemohoucnost, nebo špatný zdravotní stav, nemohli sami dojít k lékaři. Musela jsem znát obsah jejich zdravotnické dokumentace i s  medikací a posuzovat situaci přímo na místě. Ta práce mě mnohému naučila, protože jak se říká "neměla jsem doktora za zadkem" a mnohdy jsem musela rozhodovat samostatně. Mezi mé povinnosti patřila i kontrola léků v domácnostech - a tady jsem začala tušit, že něco není vpořádku. Krabice od bot plné léků od několika odborníků, každý si léčil svoje. Léky na cokoliv s mnoha vedlejšími účinky a léky na léčení vedlejších účinků, kterých přibývalo...

Již tenkrát - před revolucí, mě to zaráželo - tohle přece není cesta, cpát do sebe tolik chemie.

Začala jsem hledat informace o bylinách, které v  tom období nebyly moc dostupné, ale daly se sehnat - třeba v ruském jazyce. Po revoluci se začal trh plnit i přípravky z bylin, které jsme do té doby tady neměli. Tak jsem začala studium i samostudium které trvá dodnes.Opustila jsem zdravotnictví - je to již skoro 20 let.

 

Můj pohled na zdraví je velice blízký východní medicíně, která vidí člověka jako celek a ve všech souvislostech a tak ho i léčí. Přípravky se kterými pracuji a které prodáváme v našich dvou prodejnách, jsou léty prověřené a podléhají při zařazení přísným kriteriím. Součástí prodeje je i poradenství "přes pult",  - složitější případy řešíme v osobní poradně na objednávku.

4) Jaké výhody nabízím členům Kruhu:

- sleva 10 % na sortiment prodejen